NYHET!
Få nye oppskrifter fra Istanbul hver uke

Månedens favoritter: November 2015

Etter å ha vært live i en drøy måned er det veldig inspirerende å se at så mange følger med, både på bloggen og ikke minst på Instagram. Over 200 nye Instagramfølgere (mer enn en dobling!) og mange flere besøk på bloggen enn jeg hadde regnet med gir inspirasjon til å fortsette i alle fall en liten stund til!

Jeg har mange planer både for desember og nyåret som jeg gleder meg til å dele med dere, men akkurat i dag kikker jeg litt tilbake på deres (og mine) favoritter blant de 20 innleggene det har blitt den første måneden.

Blomkålsalat med hasselnøtter og granateple

Blomkålsalat med hasselnøtter og granateple (1 of 3)

En av mine absolutte favoritter nå på vinteren – lun blomkålsalat med hasselnøtter, granateple, ferske urter og en sursøt dressing. Farge, krønsj – og fantastisk god på smak. Veldig populær både på Instagram og bloggen.

Oppskriften finner du her.

Rød linsesuppe

Rød linsesuppe (2 of 3)

Det innlegget som fikk mest trafikk på en enkelt dag, og det ikke uten grunn. Denne suppen er mettende, enkel og knallgod!

Oppskriften finner du her.

Kjøttboller i krydret tomatsaus

Kjøttboller i krydret tomatsaus (3 of 5)

Disse har jeg lagd mange ganger. De er forbausende enkle og de varme krydderne passer ekstra godt nå som det er litt kaldere ute.

Oppskriften finner du her.

Rødbetedipp med fetaost og valnøtter

Rødbeteborani (4 of 6)

Denne knallfargede dippen er en av mine absolutte favoritter om dagen. Like god som forrett som på brødskiva på morgenen.

Oppskriften finner du her.

Aubergine i tomatsaus

Patlican soslu - Okt 2015 (2 of 3)

Jeg er veldig glad for at det er akkurat dette innlegget fra de første dagene som får mest trafikk. Denne tradisjonsrike tyrkiske retten har nemlig vært en av mine favoritter i mange år. Perfekt som tilbehør til nesten hva det skulle være.

Oppskriften finner du her.

Følg meg gjerne på Instagram (@vidar.bergum), så får du med deg både nye innlegg på bloggen og andre ting jeg lager hjemme. Du kan også få nye innlegg rett i e-posten ved å abonnere på bloggen i høyremargen.

Vidar Bergum drikker te foran inngangsdøren til huset sitt i Istanbul
Vidar Bergum
Foto: Bahar Kitapcı

Heisann!

Vidar her. For noen år forlot jeg en lukrativ jobb i finans og flyttet til et gammelt hus i historiske Istanbul.

Herfra har jeg introdusert titusenvis av nordmenn til nydelig mat fra Tyrkia og Midtøsten.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Nye kommentarer modereres, og det kan ta noen timer eller dager før kommentaren publiseres.

Heisann!

Vidar her. For noen år forlot jeg en lukrativ jobb i finans og flyttet til et gammelt hus i historiske Istanbul.

Herfra har jeg introdusert titusenvis av nordmenn til nydelig mat fra Tyrkia og Midtøsten.

Få unik inspirasjon i innboksen!

Nye oppskrifter, skatter fra arkivet, historier fra Istanbul og mye mer. Rett i innboksen.

11.000+ abonnenter!

Annonse (Hvorfor?)

Enkel og fargerik mat med en historie.

© VIDAR BERGUM