NYHET!
Få nye oppskrifter fra Istanbul hver uke
Annonse

6 grunner til å kjøpe «Nydelig!» nå

Boka for deg som vil spise mer grønt, men ikke nødvendigvis bli vegetarianer.
Fra boka Nydelig!
nydelig-vidar-bergum-norli-signering-2
Foto: Lina Hindrum, Cappelen Damm
nydelig-vidar-bergum-norli-signering-2

Jeg stråler i kapp med sola om dagen. Etter en rakettstart på salget kom «Nydelig!» denne uka i andre opplag!

Og det er nå at boka kommer ordentlig til sin rett.

Gjennom sommeren kommer flust med anledninger til å bruke de unike oppskriftene du finner i boka. Jeg tør nærmest garantere at du vil få en aha-opplevelse eller to med grønnsaker du trodde du kjente godt fra før!

En god start på salget til tross, vet jeg at mange fortsatt sitter på gjerdet. Her er derfor noen grunner til å investere i boka med det samme!

1 Grøntsesongen er over oss (bilde av tomatsalat)
«Verdens beste tomatsalat», gjenskapt etter en tur til Tel Aviv hvor jeg spiste den beste tomatsalaten jeg noen gang har fått.

Månedene som står foran oss er fulle av nydelige grønnsaker i sesong. Den perfekte tiden å utvide grønt-repertoaret på!

Her finner du oppskrifter som er perfekt til både mai-fester og grillmat. Med eller uten kjøtt ved siden av.

2 Velkjente råvarer i ny drakt (Bilde av brent brokkoli med tahinisaus og mandler)
«Brent» brokkoli med tahinisaus og mandler.

Boka er strukturert rundt kjente råvarer, med kapittel som Tomat, aubergine & paprika, Rotgrønnsaker og Belgfrukter. Jeg viser deg mange forskjellige måter å tilberede og krydre hver enkelt grønnsak på. For eksempel 6 helt forskjellige oppskrifter med squash!

Jeg tør love at du vil oppdage nye måter å bruke dine favorittgrønnsaker på.

3 Oppskrifter du faktisk lager (Bilde: Ovnsbakte squashlapper)
Ovnsbakte squashlapper. En sikker vinner!

Oppskriftene er godt forklart og enkle å følge, i velkjent Vidar-stil.

Ingredienser er heller ikke noe problem. Boka er en god balanse av retter som tryller frem vidunderlige smaker med varer fra dagligvarebutikken, og retter som får drahjelp av ingredienser som tahini og za’atar. Du får også grunnoppskrifter på krydderblanding og andre ingredienser du enkelt kan lage selv.

4 Mine aller beste oppskrifter (Bilde: Søtpotetsalat med granateple og tahini)
Søtpotetsalat med granateple & tahini. En eksplosjon av smaker og farger!

Jeg stiller høye krav til det jeg legger ut på bloggen også, men de aller beste oppskriftene mine sparer jeg til bøkene.

Dette er oppskrifter jeg fortsatt bruker i det daglige, selv etter å ha lagd dem utallige ganger i arbeidet med boka. Senest i forrige forrige uke hadde to middager innslag fra Nydelig!

5: 60 helt nye oppskrifter (Foto: Tadka råkostsalat)
Tadka råkostsalat, en herlig krydret salat.

Av bokas over 90 oppskrifter, er 60 aldri publisert før. Det er omtrent like mange oppskrifter som jeg har lagt ut på bloggen de siste to årene tilsammen!

Oppskriftene er unike, og tilsvarende finnes foreløpig ikke på norsk noe annet sted. Her har du med andre ord masse å boltre deg i i lang tid fremover!

6: Støtt dine favoritter (Foto: Rispudding med sumakbær og hasselnøttcrumble)
Rispudding med sumakbær og hasselnøttcrumble. Farlig godt!

Boka kommer sikkert på salg om et år eller to. Venter du, kan du spare en hundrelapp eller to. Dessverre betyr salg at det bare blir smuler igjen til forfatter. Dessuten er det salget nå som avgjør hvor lenge bokhandlene satser på boka.

Ønsker du at det skal være liv laga for dine favoritt-forfattere (om det nå er meg eller noen andre) å gi ut bøker, lønner det seg altså å kjøpe den samme året som den kommer ut.

Og 393 kroner er da en utrolig god pris for over 90 unike oppskrifter, en rekke gode tips og nydelige bilder?

Alle foto: Bahar Kitapcı

Vidar Bergum drikker te foran inngangsdøren til huset sitt i Istanbul
Vidar Bergum
Foto: Bahar Kitapcı

Heisann!

Vidar her. For noen år siden forlot jeg en lukrativ jobb i finans og flyttet til et gammelt hus i historiske Istanbul.

Herfra har jeg introdusert titusenvis av nordmenn til nydelig mat fra Tyrkia og Midtøsten.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Nye kommentarer modereres, og det kan ta noen timer eller dager før kommentaren publiseres.

Heisann!

Vidar her. For noen år siden forlot jeg en lukrativ jobb i finans og flyttet til et gammelt hus i historiske Istanbul.

Herfra har jeg introdusert titusenvis av nordmenn til nydelig mat fra Tyrkia og Midtøsten.

Få unik inspirasjon i innboksen!

Nye oppskrifter, skatter fra arkivet, historier fra Istanbul og mye mer. Rett i innboksen.

11.000+ abonnenter!

Annonse (Hvorfor?)

Enkel og fargerik mat med en historie.

© VIDAR BERGUM